İçeriğe geç

Yaşam Ayavefe Projeleri

Son dönemlerde yaptığı projelerle adını sıkça duyuran Yaşam Ayavefe, oldukça önemli bir iş adamıdır. Hem yazılım mühendisliği hem uluslararası diplomalarına sahip olduğundan dolayı yaptığı çalışmalar teknolojiye uygun ve uluslararası önem taşır. Kısa sürede yükselmesi sayesinde aldığı ödülle hafızalara kazınan Yaşam Ayavefe, özellikle yeni projeleriyle daha büyük bir dünyaya yelken açıyor.

Yılın En İyi İş Adamı Yaşam Ayavefe ve Projeleri

 2015 yılında en iyi iş adamı ödülüne layık görülen Yaşam Ayavefe, 2004 – 2012 yıllarında yazılım mühendisi olarak birçok projeye başladı. Eş zamanlı olarak yaptığı girişimler sayesinde sektörde hemen adını duyurdu. Aynı zamanda yaptığı yatırımlardan güzel sonuçlar alarak kendini finanse ederek inşaat sektörüne giriş yaptı. Günümüzde hem inşaatta hem teknolojide sergilediği projeler sayesinde gittikçe büyüyen bir portfolyoya sahip oldu.

Teknoloji Projeleri

 Yazılım mühendisliği bölümünden mezun olan Yaşam Ayavefe, özellikle siber güvenlik alanında çalışmalar yaptı. Telekomünikasyon ve siber güvenlik alanında kendini çok fazla ilerlettiği için sektörün bilinen isimlerinden biri haline geldi. Hem çalıştığı şirketler hem kendi girişimleri sayesinde kısa sürede yükselen genç isimlerden biri oldu. Milaya Capital Ltd’nin CEO’su olduktan sonra da sektörde zirveye oynamaya devam etti.

 Knight Online isimli Morph Game oyununun bayi ve satışıyla ilgilendi. Bu dönemde oyunlar hem kendi hobisiydi hem de işe dönüştüğü için önemli bir gelir kapısı olmuştu. Yaptığı işler sayesinde oyun sektöründe de bilinen ve tanınan birine dönüştü. Ayrıca oyun satışları sayesinde kendi projeleri için sermaye oluşturdu. Elde ettiği birikimle daha büyük projelere başlayan Yaşam Ayavefe, sektörde en çok aranan kişi haline geldi.

 Türkiye’ye Yapay Zeka Araştırma ve Geliştirme programını getirmesi, Yaşam Ayavefe için oldukça önemli bir adımdı. Yapay zekaya uyum sağlayan yurtdışı ülkeleriyle bir arada çalışma fırsatı sunarak istihdamı önemli ölçüde arttırdı. Diğer yazılım şirketlerinin de yapay zekaya yönelimini arttırdığı için sektörde oldukça iyi bir isim haline geldi.

 Sektörün aranan isimlerinden biri olan Yaşam Ayavefe birçok projeye daha imza attı. Bu projeler arasında özellikle blockhain adıyla bilinen blok zincir teknolojisi öne çıktı. Ortak katılımcıların güvenli şekilde veri paylaşmasına olanak tanıdığı için yazılım sektöründeki bilgi güvenliğini arttırdı. Ayrıca veri paylaşımını daha etkili ve basit hale getirdi.

İnşaat Projeleri

 Doğru bir alanda yatırım yapmak hayatı tamamıyla değiştirebilir. İnşaat sektörüne adım atmasıyla Yaşam Ayavefe için de hayat değişti. Hem turizme sağladığı katkılarla hem de yerel halka sağladığı iş imkanlarıyla Yaşam Ayavefe’nin ünü kısa sürede arttı. Özellikle Kıbrıs ve Mersin’de yaptığı inşaat çalışmaları sayesinde adını duymayan kişi kalmadı.

 Günümüzde en önemli inşaat projesi Yeni Girne’de henüz başlayan bir otel projesidir. Başlangıç aşamasındaki The Queen Luxury Hotel, kısa sürede çok fazla müşteriyi ağırlama potansiyeline sahip olan bir konaklama alanıdır.

 Bu otel sayesinde turizm gelirlerinde önemli bir artış olacağı da düşünülmektedir. Ayrıca sağladığı iş istihdamı sayesinde Yeni Girne mevkiinde bulunanlar için Yaşam Ayavefe oldukça özel bir isme dönüşmektedir.

Sosyal Sorumluluk Projeleri

 İş hayatının önemli bir kısmında sosyal sorumluluk projelerine de yer veren Yaşam Ayavefe, doğanın ve hayvanların korunması gerektiğine dikkat çeker. Ayrıca öğrencilere, yaşlılara ve hastalara hem maddi hem manevi şekilde destek sunar.

 Köy okullarına hazırlattığı kütüphaneler de sosyal sorumluluk projelerinden yalnızca biridir. Gücünü en iyi şekilde kullanan ve maddi imkansızlıkları yardımlarla yenmeyi düşünen Yaşam Ayavefe, oldukça kısa bir süre içinde daha çok insana ve hayvana yardım ulaştırmayı amaçlıyor.